Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Maja Komorowska z Orłem za Osiągnięcia Życia

Maja Komorowska z Orłem za Osiągnięcia Życia
fot. Jacek Czerwiński/SFP

Maja Komorowska z Orłem za Osiągnięcia Życia

28 lutego 2020    
Laureatem tegorocznej Nagrody za Osiągnięcia Życia została Maja Komorowska. Aktorka odbierze statuetkę 2 marca br., podczas gali 22. Polskich Nagród Filmowych Orły 2020.

Maja Komorowska z Orłem za Osiągnięcia Życia

Laureatem tegorocznej Nagrody za Osiągnięcia Życia została Maja Komorowska. Aktorka odbierze statuetkę 2 marca br., podczas gali 22. Polskich Nagród Filmowych Orły 2020.

Maja Komorowska to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, doceniana przez reżyserów i uwielbiana przez widzów. Zaczynała w teatrze Jerzego Grotowskiego najpierw w Opolu, następnie we Wrocławiu.

W filmie wykreowała niezapomniane role w obrazach Krzysztofa Zanussiego m.in. w: „Życiu rodzinnym”, „Za ścianą”, „Bilansie kwartalnym”, „Stanie posiadania” czy „Cwale”, za które była wielokrotnie nagradzana w Polsce i za granicą. Grała również w filmach reżyserowanych przez Andrzeja Wajdę („Wesele”, „Katyń”), Tadeusza Konwickiego („Jak daleko stąd, jak blisko”, „Lawa”) czy Krzysztofa Kieślowskiego („Dekalogu I”). W stanie wojennym zaangażowana w pomoc rodzinom internowanych, niosła im realne wsparcie.

Nominacje

5 lutego ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2020. Do tegorocznego Konkursu Głównego zakwalifikowały się 72 polskie filmy, które spełniły regulaminowy warunek tygodniowej dystrybucji kinowej w 2019 roku. W kategorii Najlepszy Film Dokumentalny aademicy wyłaniali nominowanych spośród 79 tytułów, zaś do tytułu Najlepszego Filmowego Serialu Fabularnego pretendowało 15 produkcji.

Zobacz wszystkie nominacje.

Orły przyznawane od 21 lat

Polskie Nagrody Filmowe Orły powstały w 1999 roku i są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową. Do pierwszego etapu kwalifikują się wszystkie produkcje filmowe minionego roku spełniające warunki regulaminu konkursu. Spośród nich w tajnym, poufnym głosowaniu, nadzorowanym przez wiodącą firmę audytorsko-doradczą PwC, w którym bierze udział niemal siedmiuset członków Polskiej Akademii Filmowej wyłaniane są nominacje, a w kolejnym etapie –  laureaci. Nagrody przyznawane są od 2020 roku w 20 kategoriach, nazwiska laureatów objęte są ścisłą tajemnicą aż do momentu otwarcia na scenie kopert z wynikami głosowania Akademików.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie