Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





PO Produkcja Filmowa, sesja 1/2020: lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie

PO Produkcja Filmowa, sesja 1/2020: lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie

PO Produkcja Filmowa, sesja 1/2020: lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie

10 lutego 2020    
Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 1/2020 do Programu Operacyjnego Produkcja filmowa, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

PO Produkcja Filmowa, sesja 1/2020: lista wniosków z podziałem na komisje eksperckie

Przedstawiamy listę wniosków złożonych w sesji 1/2020 do Programu Operacyjnego Produkcja filmowa, przydzielonych do poszczególnych komisji eksperckich.

Priorytet 1 „Rozwój projektu”

Lp. / nr wniosku / tytuł / przewidywany reżyser / wnioskodawca

Film fabularny – Anna Wydra

  1. 15330/20/A1/ Szczęście / Marta Minorowicz / IKH Pictures Promotion
  2. 15222/20/A1/ Niezgoda punkt zwrotny / Maciej Odoliński / KOD Digital Quest Krystyna Odolińska
  3. 15311/20/A2/ Pani Kebab / Natalia Koryncka-Gruz / Eureka Studio Sp. z o. o.
  4. 15360/20/A1/ Ach, Targowa / Andrzej Barański / Studio Filmowe Kalejdoskop Sp. z o.o.
  5. 15273/20/A2/ Świadek / Miguel Gaudencio / MORSKI – Bartłomiej Morski
  6. 15307/20/ Anielski orszak / Artur Pilarczyk / Cineo Studio Sp. z o.o.

Film fabularny – Mariusz Łukomski

  1. 15287/20/A1/ W kręgu zła / Witold Orzechowski / Film House Film Studio
  2. 15261/20/A1/ Maestro / Joanna Kos-Krauze / Joanna Kos-Krauze Kosfilm
  3. 15289/20/A1/ Apokryf / Krzysztof Lang / Mushchelka Production S.A.
  4. 15271/20/A1/ Pod prąd / Maria Sadowska / Stars Impresariat Filmowy Sp. z o.o. Sp.k.
  5. 15274/20/A2/ Ricardo / Miguel Gaudencio / MORSKI – Bartłomiej Morski
  6. 15306/20/ Bliskość / Dominika Gnatek /Cineo Studio Sp. z o.o.

Film fabularny – Justyna Pawlak

  1. 15260/20/A2/ W ukryciu / Maciej Adamek / TRAFIK Sp. z o.o.
  2. 15295/20/A1/ One / Urszula Nawrot, Maciej Jurewicz / Orient Film Sp. z o.o.
  3. 15303/20/A1/ Podróż do wolności / vacat/ Mila Film Sp. z o.o.

Film dokumentalny – Anna Zamecka

  1. 15280/20/A1/ RAVE. 140 uderzeń na minutę / Łukasz Ronduda / IKH Pictures Promotion
  2. 15335/20/A2/ AKS Zły, co złego to nie my! / Tomasz Knittel / Fundacja Raban!
  3. 15293/20/A2/ Mistrzowie drugiego planu / Marcin Gałczyński / Orient Film Sp. z o.o.
  4. 15376/20/A1/ Poza czasem /Andrzej Wojciechowski / „PS FILM” Sebastian Petryk
  5. 15390/20/A1/ Gypsy Gadji /Dasa Raimanova / IRIS Media
  6. 15346/20/A1/ Aria Di Bravura / Bartosz Blaschke / Movie Mates Sp. z o.o.
  7. 15398/20/A2/ Babcia, fortepian i piosenki / Agnieszka Kowalczyk /Agresywna Banda Sp. z o.o.
  8. 15370/20/A2/ Zaraza / Monika Kotecka / Centrala Distribution Sp. z o.o.
  9. 14733/19/ Będziesz szczęśliwa / Róża Misztela / Lele Crossmedia Production Sp. z o.o.

Film dokumentalny – Lidia Duda

  1. 15320/20/A1/ Debiut / Aleksandra Maciejczyk / Lava Films Sp. z o.o.
  2. 15402/20/A1/ Cmentarz / Julia Pełka / Parallax Film Sp. z o.o.
  3. 15374/20/A2/ 32. Łabędź / Krzysztof Nowicki / Fundacja Czarny Karzeł
  4. 15314/20/A1/ Gobi / Pawel Chorzępa / Bees Film House Sp. z o. o.
  5. 15342/20/A1/ I Want It All / Katarzyna Wiśniowska / HAKA Tomasz Morawski
  6. 15301/20/A2/ ZAWSZE ŚWIEŻY PIENIĄDZ Dzieje Bazaru Różyckiego/ Krzysztof Talczewski / Fundacja Laboratorium Reportażu

Film dokumentalny – Robert Kaczmarek

  1. 15269/20/A1/ Bohdan Wendorff – ostatni rycerz kresowy, klucznik na zamku / Mieczysław Bartłomiej Vogt / Animapol Sp. z o.o.
  2. 15350/20/A1/ Trzy pióra / Rafał Skalski / MIZAR FILMS Natalia Łodygowska
  3. 15401/20/A1/ Opowiedz mi o niej / Maciej Pawlicki /Picaresque

Priorytet 2. „Produkcja filmów fabularnych”

Fabuła – Ilona Łepkowska

  1. 15368/20/A2/ Smak życia / Jarosław Sztandera / Serce sp. z o.o.
  2. 15279/20/A1/ Wszystkie nasze strachy / Łukasz Ronduda / Serce sp. z o.o.
  3. 15353/20/A1/ Pani od polskiego / Radosław Piwowarski / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  4. 15347/20/A1/ Po innej stronie czasu / Greg Zgliński / Orphan Studio sp. z o.o.
  5. 15396/20/A1/ Matka fok / Agnieszka Trzos / Mamma Pictures sp. z o.o.
  6. 15386/20/A2/ Adwokat – Jaskinia Lwów / Michał Otłowski / Pokromski Studio Sp. z o.o. Sp. k.
  7. 15308/20/A1/ Malignum / Kordian Kądziela / Cineo Studio Sp. z o.o.

Fabuła – Jan Komasa

  1. 15305/20/A2/ Pierwszy dzień wakacji / Piotr Szczepański / Anagram Film Anna Pachnicka
  2. 15351/20/A2/ Zakopiańscy dżentelmeni / Maciej Kawalski / Koi Studio Sp. z o.o.
  3. 15225/20/A3/ Bidziny / Dorota Kędzierzawska / KID FILM Sp. z o. o.
  4. 15245/20/ Królowa / Antonio Galdamez / TVN S.A.
  5. 15371/20/A2/ Safe and Silent / Justyna Tafel / Centrala Distribution Sp. z o.o.

Fabuła – Tadeusz Lampka

  1. 15394/20/A1/ Na pełnej petardzie / Krzysztof Rzączyński / East Studio Sp. z o.o.
  2. 15367/20/A1/ Największe polskie wesele / Tomasz Konecki / Lightcraft Films Sp. z o.o.
  3. 15362/20/A1/ Banan / Ireneusz Grzyb / ROZBRAT FILMS Sp. z o.o.

Fabuła – Małgorzata Imielska

  1. 15286/20/A1/ Baltazar / Jerzy Skolimowski / Skopia Film
  2. 15327/20/A1/ Fucking Bornholm / Anna Kazejak / Serce sp. z o.o.
  3. 15318/20/A1/ Chłopi / Dorota Welchman (aka Kobiela) / Chłopi Sp. z o.o. w organizacji
  4. 15348/20/A1/ Liczba doskonała / Krzysztof Zanussi / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  5. 15322/20/A1/ Deep Frozen Goods / Anna Maliszewska / Metro Films Sp. z o.o.
  6. 15309/20/A1/ Zniknięcie / Paweł Kloc / Akson Studio Sp. z o.o.

Fabuła – Jan A.P. Kaczmarek

  1. 15292/20/A1/ Śubuk / Jacek Lusiński / Aurum Film Bodzak Hickinbotham Spółka Jawna
  2. 15294/20/A1/ Rój / Bartłomiej Bala / Orient Film Sp. z o.o.
  3. 15310/20/A1/ Polowanie / Paweł Chmielewski / Filmikon Sp. z o.o.
  4. 15329/20/A1/ Martinez / Grażyna Błęcka-Kolska / Shane Grażyna Błęcka-Kolska
  5. 15283/20/A1/ Przybysz / Tadeusz Król / FDR Studio s.c.

Priorytet 3. „Produkcja filmów dokumentalnych”

Film dokumentalny – Maciej Drygas

  1. 15358/20/A1/ Jazz Outsider / Janusz Majewski / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
  2. 15343/20/A1/ Rozłąka / Lidia Duda / Aura Films Sp. z o.o.
  3. 15387/20/A1/ Bezdroża / Mikael Lypiński / East Beast Sp. z o.o.
  4. 15399/20/A2/ Drewnojady / Julia Pełka / Parallax Film Sp. z o.o.
  5. 15365/20/A1/ Głowa dr. Witaszka / Zbysław Kaczmarek / Autor Agencja Telewizyjna Zbysław Kaczmarek
  6. 15356/20/A1/ Sad dziadka / Karol Starnawski / Arkana Studio Dorota Roszkowska
  7. 15344/20/A1/ TOWARZYSZE/ Joanna Janikowska/ Kijora Film sp. z o.o.
  8. 15392/20/A1/ Grupa Specjalna / Marcin Polar / IRIS Media sp. z o.o.
  9. 15276/20/A1/ Życie w glinie wypalone-opowieść o Wandzie Szrajberównie / Krzysztof Paluszyński / PSF PalFilmStudio Sp. z o.o.

Film dokumentalny –  Maria Dłużewska

  1. 15321/20/A1/ Ina Benita – dwa życia / Jacek Papis / Film Open Group sp. z o.o.
  2. 15341/20/ Sprawa Gottlieba Linki czyli plebiscyt 1920 / Weronika Wojnach / Film Studio MTM Sp.z o.o.
  3. 15384/20/A2/ Polskie „Nie!” / Ewa Żmigrodzka Zwolińska i Krzysztof Zwoliński / DeLord Sp. z o.o.
  4. 15381/20/A1/ Kapelusze jeszcze będą szczęśliwe / Małgorzata Imielska / Studio Design

Priorytet 4. „Produkcja filmów animowanych”

Animacja – Jerzy Armata

  1. 15255/20/ Chłopiesek / Nawojka Wierzbowska / Fumi Studio Sp. z o.o.
  2. 15369/20/A1/ Transfer / Krzysztof Kiwerski / Studio Filmów Rysunkowych
  3. 15377/20/ Bajka o rybce / Longin Szmyd / Studio Filmów Rysunkowych
  4. 15349/20/A1/ Kwitnący mózg / Edyta Adamczak / Serafinski-Studio Sp. z o.o.
  5. 15313/20/A1/ Kicia Kocia – sezon 1 / Marta Stróżycka / EGoFILM
  6. 15278/20/ Rodzina Treflików VI sezon / Marek Skrobecki / Studio Trefl S.A.
  7. 15361/20/ Deserowy jamnik / Betina Bożek / Barton Film Sp. z o.o.

Animacja – Wioletta Sowa

  1. 15332/20/A1/ Baniak i Maniak / Piotr Różycki / Pigeon Group Sp. z o.o.
  2. 15238/20/A1/ Dzban / Mariusz Popieluch / FUMI STUDIO SP. Z O.O.
  3. 15336/20/A1/ I Love This / Kasia Wilk / Animoon Sp. z o.o.
  4. 15372/20/ Blask / Agata Mikina / 4 CUTS Sp. z o.o.
  5. 15333/20/A1/ Siostra / Katarzyna Pieróg / Yellow Tapir Films sp. z o.o.

Priorytet 6. „Produkcja koprodukcji mniejszościowych”

  • 15262/20/A1/ Egregor / Stanislav Kapralov / Bow And Axe Entertainment
  • 15380/20/A1/ Nosorożec / Oleg Sencow / Apple Film Production
  • 15340/20/ Norwegian Dream / Leiv Igor Devold / Impakt Film S.C.
  • 15397/20/A4/ Nauczyciel literatury / Diego Lerman / Staron-Film
  • 15395/20/A4/  Autobiografia / Makbul Mubarak / Staron-Film
  • 15388/20/A1/  Dziewczyna ze złota / Antoinette Boulat / Film Produkcja
  • 15400/20/A1/ Punkt przywracania / Robert Holz / Film Produkcja
  • 15338/20/ Felicita / Irma-Kinga Stelmach / Film Art Production
  • 15257/20/A1/ Popsute zabawki / Juan Carlos de Llaca / Dione Film
  • 15391/20/A1/ Anatolian Leopard (Lampart z Ankary) / Emre Kayis / Donten Lacroix Films
  • 15389/20/A1/ Człowiek o tysiącu twarzy / Sonia Kronlund / Madants Sp z o.o.
  • 15382/20/A1/ Acrylic / Nikolaos Pastras / Madants Sp z o.o.
  • 15378/20/A4/  Rastlos / Elmar Imanov / Silver Frame Stanisław Zaborowski
  • 15298/20/A1/ Severed Head / Lotfi Achour / Shipsboy sp. z o.o.
  • 15366/20/A1/ Twoja twarz będzie ostatnią / Luís Filipe Rocha / Stowarzyszenie Kraków Film Klaster
  • 15345/20/A1/ The Zone Of Interest / Jonathan Glazer / Extreme Emotions Bis Sp. z o.o.
  • 15357/20/A1/ CAT24 / Boris Akopow / Si Technology

Priorytet 9. „Produkcja oraz rozwój projektów filmów dla młodego widza lub widowni familijnej”

  1. 13359/20/A1 Powrót strażnika legend / Tomasz Niedźwiedź / Badi Badi Sp. z o.o. Sp. k.
  2. 15331/20/A1/ Mirabelka / GS Animation Sp. z o.o. Grupa Smacznego Sp. k.
  3. 15364/20/A5/ Kraina snów – Dreamworld / Daniel Markowicz, Sam Akina / Lightcraft Animation sp. z o.o.
  4. 15288/20/A1/ Detektyw Bruno / Mariusz Palej, Magdalena Nieć / Shipsboy sp. z o.o.
  5. 14746/19/A1 Przytul mnie. Poszukiwacze miodu / Grzegorz Wacławek / Animoon Sp. z o.o.

Priorytet 11. „Stypendia scenariuszowe”

Fabuła – Anna Wydra

  1. 15266/20/ Mur / Andrzej Titkow / Andrzej Titkow
  2. 15267/20/ Bagaż nieporęczny / vacat / Malwina Grochowska
  3. 15302/20/ Murakami / vacat / Wojciech Tora, Mirosław Sokół
  4. 15375/20/A2/ Mistrz / vacat / Małgorzata Burzyńska-Keller
  5. 15259/20/ Wszystko co moje noszę przy sobie / Katarzyna Gondek / Katarzyna Gondek

Fabuła – Mariusz Łukomski

  1. 15251/20/ Kozak / vacat / Wiesław Paluch, Michał Arabudzki
  2. 15284/20/ Wojna 1989 / Michał Grzybowski / Tomasz Walesiak, Michał Grzybowski
  3. 15352/20/ Co wydarzyło się w Panna Maria / Piotr Adamski / Piotr Adamski

Fabuła – Justyna Pawlak

  1. 15256/20/ Kochanie, dostałam kota / vacat / Marcin Grabowski
  2. 15319/20/ Wyjście smoka / Jagoda Madej / Jagoda Madej
  3. 15263/20/ Karuzela / Katarzyna Trzaska / Magdalena Wleklik
  4. 15299/20/ Poskromienie złośnicy / Katarzyna Szyngiera / Katarzyna Szyngiera, Weronika Murek
  5. 15363/20/ Zioło na Ogrodowej / Małgorzata Imielska / Małgorzata Imielska
  6. 15373/20/ Hela / vacat / Anna Samborska-Young

Film dokumentalny – Anna Zamecka

  1. 15275/20/ Nasza mała Syberia / Wojciech Kłoczko / Wojciech Kłoczko

Film dokumentalny – Lidia Duda

  1. 15300/20/ Zabić Grindwala / Filip Drzewiecki / Filip Drzewiecki
  2. 15290/20/ Król Maciuś Pierwszy. Dokument dla dzieci /Jaśmina Wójcik-Wróblewska / Jaśmina Wójcik-Wróblewska, Igor Stokfiszewski
  3. 15296/20/A2/ Izolatka nr 32 / Hossam Meneai / Mira Poręba

Film dokumentalny – Robert Kaczmarek

  1. 15258/20/ Przed pałacem / Magdalena Sztompka / Magdalena Sztompka, Magdalena Stopa
  2. 15339/20/ Ordnungspolizei. Z dziejów pewnego batalionu / Włodzimierz Szpak / Włodzimierz Szpak
  3. 15265/20/A1/ Inspekcja / Henryk Urbanek / Henryk Urbanek

Animacja – Justyna Rucińska

  1. 15247/20/ Śródziemie / vacat / Andrzej Wojnach
  2. 15337/20/ Strażnik źródła / vacat / Kinga Krzemińska

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie