Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Światowa premiera filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland

Światowa premiera filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland
Juraj Loj, Ivan Trojan, Agnieszka Holland i Josef Trojan

Światowa premiera filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland

28 lutego 2020    
27 lutego na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie odbyła się światowa premiera współfinansowanego przez PISF nowego filmu Agnieszki Holland „Szarlatan”.

Światowa premiera filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland

27 lutego na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie odbyła się światowa premiera współfinansowanego przez PISF nowego filmu Agnieszki Holland „Szarlatan”.

Ivan Trojan, Agnieszka Holland, Juraj Loj, i Josef Trojan podczas konferencji prasowej filmu „Szarlatan”.

Światowa premiera

Film został zaprezentowany w ramach sekcji Berlinale Special Gala i zebrał pozytywne recenzje.

The Hollywood Reporter uznał jej dzieło za fascynujące, świetnie opowiedziane, umiejętnie łączące skomplikowaną sytuację polityczną Europy Wschodniej XX w. z życiem osobistym i misją głównego bohatera. Prestiżowe amerykańskie czasopismo zachwyca się również olśniewającą kreacją Ivana Trojana jako Mikoláška, oraz wykorzystaniem muzyki Dvořáka i innych czeskich kompozytorów.

IndieWire również podkreśla fascynujący wymiar „Szarlatana” i zaznacza, że świetnie napisany przez Marka Epsteina scenariusz pokazuje prawdziwego Mikoláška - altruistę, krętacza, jednocześnie wielkiego cudotwórcę.

Historia Jana Mikoláška

„Szarlatan” to dramat biograficzny o wyjątkowym człowieku, obdarzonym zdolnościami leczniczymi, rozgrywający się na tle wydarzeń XX wieku. Historia inspirowana jest życiem uzdrowiciela Jana Mikoláška, który wprawiał w zdumienie pokolenia dzięki niesamowitym umiejętnościom diagnozowania i leczenia chorób za pomocą ziół, narażając się na obstrukcję ze strony komunistycznego establishmentu. Opowieść Mikoláška to nie tylko jedno z ludzkich żyć pełne zwrotów akcji, ale także ogólna refleksja nad ceną, jaką płaci się za przywilej geniuszu.

„Szarlatan” jest koprodukcją czesko-irlandzko-polsko-słowacką. Za produkcję po polskiej stronie odpowiada Klaudia Śmieja-Rostworowska oraz Bogna Szewczyk z firmy Madants. Film powstał we współpracy ze Studiem Metrage oraz Moderator Inwestycje. Muzykę do filmu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz z udziałem Mary Komasy-Łazarkiewicz. W projekcie udział wzięli Kasia Adamik, Rafał Paradowski oraz Tomasz Naumiuk. Za sprzedaż międzynarodową odpowiada Films Boutique.

„Szarlatan” trafi do polskich kin późnym latem 2020 roku. Dystrybutorem filmu jest firma Gutek Film.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie