Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Zmarł Paweł Królikowski

Zmarł Paweł Królikowski
Fot. Polsat News

Zmarł Paweł Królikowski

28 lutego 2020    
Po długiej walce z chorobą zmarł Paweł Królikowski. Popularny aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miał 58 lat.

Zmarł Paweł Królikowski

Po długiej walce z chorobą zmarł Paweł Królikowski. Popularny aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i dubbingowy, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miał 58 lat.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po studiach związał się z Teatrem Studyjnym „83 im. Juliana Tuwima w Łodzi (1987–1990).

Na dużym i małym ekranie

W filmie debiutował w roku 1983 w „Dniu kolibra” Ryszarda Rydzewskiego. Wystąpił także m.in. w „Niezwykłej podróży Baltazara Kobera” Wojciecha Jerzego Hasa, „Kramarzu” Andrzeja Barańskiego, „Cudownym miejscu” i „Magneto” Jana Jakuba Kolskiego, „Wyroku na Franciszka Kłosa” Andrzeja Wajdy, „Długim weekendzie” Roberta Glińskiego, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego, „Helu” Kingi Dębskiej, „Ki” Leszka Dawida, „Pitbullu. Nowych porządkach” Patryka Vegi i „Excentrykach, czyli po słonecznej stronie ulicy” Janusza Majewskiego.

W swojej karierze zagrał ponad 90 ról, największą popularność przyniosły mu jednak występy w serialach („Ranczo”, „Na dobre i na złe”, „Ojciec Mateusz”).

W 2018 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

Był działaczem Związku Artystów Scen Polskich, w latach 2018-2020 prezesem organizacji.

/źródło: filmpolski.pl, SFP/

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie