Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

2017

Laureaci 10. Nagród PISF, fot.Marcin Kułakowski, PISF

19 września 2017 podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz dziesiąty Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

"Złota Gala" Nagród PISF - "Wspólna sprawa" Pawła Althamera

Tegoroczna, jubileuszowa, 10. "Złota Gala" Nagród PISF była nawiązaniem do projektu rzeźby społecznej autorstwa Pawła Althamera "Wspólna sprawa" z 2009 roku.

W projekcie "Wspólna sprawa" Althamer testował formy postrzegania rzeczywistości oraz komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy akcji pojawiali się w różnych lokalizacjach w niezwykłych złotych kostiumach. Wspólne działania zmierzały do przekroczenia mentalnych barier, ale również fizycznych granic - poza spotkaniami osadzonymi w codziennej rzeczywistości, uczestnicy odbywali podróże niosące ze sobą nowe możliwości i niezwykłe doświadczenia.

"Kino to nie tylko ci, którzy tworzą filmy ale również ci, którzy uczą miłości do niego. Dzięki temu, że potraficie tę pasję realizować i tę miłość przekazywać, my mamy szansę na kolejne pokolenia zarówno tych, którzy będą kontynuować Waszą pracę i tych, którzy będą dla nas tworzyć" powiedziała dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka.

Laureaci 10. edycji Nagród PISF (za rok 2016)

Kino

 • Kino Światowid w Elblągu

Wydarzenie filmowe

 • 9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator w Poznaniu

Promocja polskiego filmu za granicą 

 • Polska Komisja Filmowa za "Polish Film Magazine"

Krytyka filmowa

 • Piotr Czerkawski

Audycja lub program filmowy

 • "Movie się" na portalu www.filmweb.pl, Łukasz Muszyński, Michał Walkiewicz oraz Jakub Popielecki

Publicystyka filmowa w internecie 

 • "Spór w kinie", blog Krzysztofa Spóra

Książka o tematyce filmowej

 • "Cicha eksplozja. Nowe kino Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej", pod red. Jagody Murczyńskiej

Edukacja filmowa

 • Edukacja filmowa dla dzieci i młodzieży w Kinie Amok w Gliwicach

Dystrybucja polskiego filmu 

 • Against Gravity za krajową dystrybucję filmu "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" w reż. Pawła Łozińskiego
 • Forum Film Poland za krajową dystrybucję filmu "Wołyń" w reż. Wojciecha Smarzowskiego

Dyskusyjny Klub Filmowy 

 • DKF Bez Nazwy w Łowiczu

Cyfrowa rekonstrukcja filmu

 • Konsorcjum rekonstrukcyjne DI Factory/reKINO za cyfrową rekonstrukcję filmu "Smuga cienia" w reż. Andrzeja Wajdy

Kapituła nie przyznała w tym roku nominacji i nagrody w kategorii Plakat filmowy.

Honorowa Nagroda PISF dla Zdzisława Pietrasika

Nagrodę Honorową dla zmarłego dziennikarza i krytyka filmowego Tygodnika "Polityka" Zdzisława Pietrasika wręczyła w imieniu Kapituły Nagród PISF Grażyna Torbicka. "Zdzisław był przede wszystkim humanistą. Pisanie o filmie poszerzał o konteksty literackie, muzyczne, plastyczne, filozoficzne. Prostym, przejrzystym językiem zarażał miłością do kina innych" mówiła Grażyna Torbicka. Nagrodę odebrali żona i syn Zdzisława Pietrasika.

Nagrody PISF

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej, doceniającym pracę osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmów. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina i ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie