Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Projekt W małym kinie

Projekt Fundacji Obserwatorium

W małym kinie logo

Projekt „W małym kinie" to inicjatywa Fundacji Obserwatorium, której celem jest nie tylko sprawdzenie jak radzą sobie tradycyjne kina, lecz także ich ożywienie jako miejsc kultury.

W 2012 i 2013 r. projekt miał przede wszystkim charakter badawczy. Działaniem zostało objętych około 200 tradycyjnych kin, z czego w kilkudziesięciu z nich prowadzone były wywiady i obserwacje. W pierwszym roku trwania projektu uwaga badaczy skupiona była na kinach w małych miejscowościach, w roku kolejnym - w dużych miastach.

Efektem tej pracy są raporty oraz artykuły, fotografie, filmy oraz mapa dostępne na stronie projektu: wmalymkinie.pl. W przygotowaniu jest również mapa kin warszawskich - istniejących i nieistniejących oraz publikacja na ten temat.

W 2014 r. projekt „W małym kinie" rozpoczął dwuletnią współpracę z partnerami z Czech (kino Varšava, Liberec) i Hiszpanii (Cineclube de Compostela, Santiago de Compostela). Ich wspólne działania są ukierunkowywane przede wszystkim na edukację osób dorosłych.

 Z kolei w ramach akcji "Kino Warszawa" twórcy projektu podjęli działania animacyjne w społeczności lokalnej stolicy, których jednym z etapów było Kino Warszawa Fest - pierwsze wydarzenie w całości poświęcone przyszłości i przeszłości tradycyjnych kin miasta. W programie KWF, które odbyło się 10-12.10 w Iluzjonie, znalazły się m.in. pokazy filmów o kinach, wycieczki po zapleczach kin, wystawa multimedialna i debata dotycząca architektury.

Kino Warszawa - logo

Część badawczą projektu wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Współfinansowanie

2014:

Grundtvig - logo
FRSE - logo
Program Uczenie się przez całe życie - logo

2012-2013:

Polski Instytut Sztuki Filmowej  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy i patroni medialni

Polski Instytut Sztuki Filmowej  Cineclube de Compostela  Kino Varšava
Okno na Warszawę  Narodowe Archiwum Cyfrowe  Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych
Filmweb  Muzeum Neonów w Warszawie

Archiwum Więcej Więcej o projekcie Więcej Kontakt do Fundacji Obserwatorium Więcej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie