Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Cyfryzacja kin

Polecane

Cyfryzacja w Polsce

W Polsce jest ponad 1300 sal kinowych wyposażonych w nowoczesne projektory cyfrowe. Wszystkie polskie multipleksy są w pełni scyfryzowane. Pierwsze kino cyfrowe w Polsce to Nove Kino Praha otwarte 14 czerwca 2007 roku w Warszawie.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na nowoczesne wyposażenie kin studyjnych w Polsce PISF uruchomił w maju 2011 roku program cyfryzacji w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój kin".

Koszt zakupu sprzętu cyfrowego dla jednego kina sięga około 350 tysięcy złotych netto. Dzięki programowi cyfryzacji kin, zainicjowanemu przez PISF, polskie kina studyjne i lokalne, które nie mają środków na samodzielny zakup projektora, mogą ubiegać się o dofinansowanie 50% kwoty przeznaczonej na nowe wyposażenie. PISF współfinansuje zakup sprzętu do projekcji cyfrowych o minimalnej rozdzielczości 2K w standardzie DCI.

Beneficjentami programu są kina należące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, prowadzące działalność programową na rzecz młodej widowni i edukacji filmowej.

Od 2011 roku ponad 180 kin otrzymało dotację z PISF w ramach PO Rozwój Kin - cyfryzacja. Tworzą one Sieć Polskich Kin Cyfrowych. PISF kontynuuje wsparcie przechodzenia kin na cyfrową technikę wyświetlania filmów. W 2017 roku kolejne kina otrzymały 50% wsparcia zakupu zestawów cyfrowych.

Dzięki nowemu wyposażeniu kina studyjne mogą wyświetlać filmy już w dniu ich międzynarodowej premiery, prezentować obrazy w technologii 3D a także przeprowadzać transmisje satelitarne ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych z całego świata.

Wszystkie kina, które otrzymały dotację od PISF będą tworzyły Sieć Polskich Kin Cyfrowych, która skupi wszystkie placówki wyposażone w cyfrowe projektory. Sieć kin cyfrowych wystartowała w listopadzie 2011 roku, przy wsparciu PISF. Jej koordynatorem jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny

Dzięki cyfryzacji kina studyjne i obiekty w mniejszych ośrodkach nie zostaną zamknięte, zwiększy się dostęp widzów do ambitnej sztuki filmowej, zwłaszcza filmów europejskich i polskich. Będzie to przełom w rozwoju rynku audiowizualnego w Polsce.

Program cyfryzacji kin ze środków PISF będzie kontynuowany w ramach kolejnych naborów do Programu Operacyjnego "Rozwój kin".

Strona Sieci Polskich Kin Cyfrowych: www.c-kino.pl

Strona Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych: www.kinastudyjne.pl.

Rewolucja cyfrowa w kinach Więcej Rewolucja cyfrowa w kinach Cyfrowe "Echo" miasta Więcej Cyfrowe "Echo" miasta Cyfrowa przyszłość "Wilgi" Więcej Cyfrowa przyszłość "Wilgi" Cyfrowy "Wrzos" Więcej Cyfrowy "Wrzos" Cyfryzacja w Międzyrzeczu Więcej Cyfryzacja w Międzyrzeczu Kino Kryterium będzie cyfrowe Więcej Kino Kryterium będzie cyfrowe Czechowicki "Świt" kinem cyfrowym Więcej Czechowicki "Świt" kinem cyfrowym Kraśnik będzie miał cyfrowe kino Więcej Kraśnik będzie miał cyfrowe kino Cyfryzacja lubelskiej "Bajki" Więcej Cyfryzacja lubelskiej "Bajki" Cyfryzacja jeleniogórskiego Lotu Więcej Cyfryzacja jeleniogórskiego Lotu Cyfrowa rewolucja w Nysie Więcej Cyfrowa rewolucja w Nysie PO Rozwój kin Więcej PO Rozwój kin

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie